Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Telefon Bezpieczeństwa
STOP AGRESJI DROGOWEJ
Kieruj się rozsądkiem
STOP RASIZMOWI
Nie reagujesz, akceptujesz
FPWPPP
Telefon Bezpieczeństwa
"Policjant, który mi pomógł"
Zielona Strefa

Ruch drogowy

 1. 3,5 tysiąca grzywny dla miejscowego cyklisty

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna, który miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, nie będzie miło wspominał swojej przejażdżki, bowiem zakończyła się ona grzywną w wysokości 3,5 tysiąca złotych. Policjanci ukarali go za jazdę jednośladem „po piwku” oraz brak obowiązkowego wyposażenia roweru.

 2. O włos od tragedii

  „Mieć oczy dookoła głowy” to powiedzenie jak żadne inne pokazuje, w jaki sposób skupiony powinien być kierowca na drodze. Niestety koncentracji i skupienia w ostanie piątkowe popołudnie zabrakło 71-letniej mieszkance Świętochłowic, która podczas skręcania nie zauważyła nadjeżdżającego tramwaju.

 3. Wakacyjne kontrole autokarów w Świętochłowicach

  Okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. Dlatego też mundurowi ze świętochłowickiej komendy zwracają szczególną uwagę na autokary oraz kierowców wiozących dzieci i dorosłych na letni wypoczynek. Przypominamy o obowiązujących zasadach kontroli autokarów w naszym mieście.

 4. Bilans działań „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Miejscowa drogówka w miniony piątek przyłączyła się do ogólnopolskich działań pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania dozwolonych limitów prędkości. Niestety nie każdy kierowca wykazał się odpowiedzialnością. Świętochłowiccy mundurowi ujawnili blisko 40 przekroczeń prędkości.

 5. Konkurs fotograficzny „Obiektywnie o Drogówce”

  W związku z obchodami 85-lecia Policji drogowej Komendant Główny Policji zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Obiektywnie o Drogówce”. Jego celem jest m.in. promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Termin składania prac upływa 31 lipca 2022 roku.

 6. Podsumowanie długiego weekendu

  Wzmożone siły policyjnych patroli czuwały nad bezpieczeństwem podróżujących w trakcie minionego długiego weekendu. Pod względem zdarzeń drogowych możemy uznać, że przebiegł bezpiecznie. Odnotowaliśmy 15 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych, a rannych zostało 17 osób. Ponadto mundurowi Śląskiej Policji zatrzymali ponad 150 nietrzeźwych kierujących.

 7. Bezpieczny weekend - Boże Ciało

  Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocykli i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 8. Zlekceważyli przepisy drogowe - „słono” zapłacą za brawurową jazdę

  Jazda po alkoholu to skrajna nieodpowiedzialność. Każdy, kto siada za kierownicę samochodu, roweru czy innego pojazdu musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Tak też było w miniony weekend, gdy w ręce drogówki wpadło dwóch amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Jeden z nich poza wykroczeniami odpowie także za przestępstwo.

 9. Wpadł podczas działań drogówki

  W ręce świętochłowickich policjantów podczas działań „NURD” wpadł 65-latek, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście. Brawurowa jazda zakończyła się mandatem w wysokości 1,5 tysiąca złotych. Podwyższone grzywny za m.in. nieprawidłowe zachowanie w stosunku do pieszych mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 10. Kosztowna przejażdżka miłośnika jednośladów

  Policjanci ze świętochłowickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej cyklistę, który miał w organizmie blisko promil alkoholu. Najwyraźniej 33-letni mieszkaniec Świętochłowic zapomniał, że rower w połączeniu z alkoholem nie jest dobrym środkiem transportu. Przekonał się na własnej skórze o zmianie wysokości grzywien w taryfikatorze, bowiem taka przejażdżka od ponad 5 miesięcy sporo kosztuje. Mundurowi ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Powrót na górę strony