Numer ratunkowy ICE

Numer ratunkowy ICE

W ramach realizacji zadań wynikających z Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej” policjanci KMP w Świętochłowicach wspólnie z innymi miejskimi służbami ratowniczymi zainicjowali akcję prewencyjną dotyczącą idei ICE - (In Case of Emergency).

W ramach realizacji zadań wynikających z Rządowego Programu „Razem Bezpieczniej” policjanci Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach wspólnie z innymi miejskimi służbami ratowniczymi zainicjowali akcję prewencyjną dotyczącą idei ICE - (In Case of Emergency).

Wymieniona idea jest realizacją zadań w obszarze: “Bezpieczeństwo w miejscach publicznych” zawartych w wymienionym programie.
 
Policjanci, ratownicy medyczni, strażacy, strażnicy miejscy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają na trudności, kiedy muszą skontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

Służby ratunkowe proponują, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swoim telefonie komórkowym numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej.

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekłe, alergie...

Ratownicy proponują, aby każdy w swoim telefonie, umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (In Case of Emergency).
 
Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Np. TOMEK ICE1, MAMA ICE2.
 
Oznakowanie uprościłoby pracę wszystkim służbom ratowniczym.

Rozpropagowanie akcji w przypadku osób korzystających z naszej strony internetowej polegałoby na wpisaniu sobie oraz bliskim proponowanego rozwiązania do telefonu komórkowego oraz zapoznaniu w miarę możliwości innych osób, które z życzliwością odniosą się do proponowanej inicjatywy. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie.
 
Powrót na górę strony