Aktualności

O bezpieczeństwie świętochłowickich seniorów

Data publikacji 28.02.2017

Dzisiaj, pod Wieżami KWK Polska w Świętochłowicach, odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu osób starszych. W trakcie spotkania mundurowi przypomnieli seniorom co robić, aby nie dać się oszukać. Wizyta była również okazją do przypomnienia o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych po zmroku. Po przeprowadzonej prelekcji, seniorzy otrzymali odblaskowe opaski na rękę oraz ulotki "Uwaga Oszust!

W dzisiejszym spotkaniu mł.asp. Tomasz Kaczmarczyk zajmujący się profilkatyką społeczną, przypomniał seniorom co robić, aby nie dać się oszukać. Dyskusja była okazją do omówienia zagrożeń i niebezpiecznych sytuacji, na jakie narażone są osoby starsze w codziennym życiu. Policjant  wyjaśnili seniorom, jak unikać zagrożeń, jak radzić sobie, gdy ktoś próbuje nas oszukać, wyłudzić pieniądze m.in. metodą na wnuczka.

Druga część spotkania dotyczyla przypomnienia o zasadach bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach, szczególnie po zmroku, które zostały omówione przez mł. asp.Michał Herzog ze świętochłowickiej drogówki.

Podczas spotkania, omówiono również założenia aplikacji ''Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa'' oraz ''Mojej Komendy''.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Seniorzy aktywnie uczestniczyli w rozmowie z policjantami, poruszając wiele nurtujących ich tematów.  Na koniec uczestnikom wręczono opaski odblaskowe oraz ulotki profilkatyczne.

Wszystkim serdecznie dziekujemy za udział w spotkaniu!