Bezpieczeństwo dzieci to priorytet! - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Bezpieczeństwo dzieci to priorytet!

Data publikacji 02.03.2017

Świętochłowiccy policjanci, spotkali się wczoraj z podopiecznymi inicjatywy społecznej Programu Aktywności Lokalnej w Świętochłowicach. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo najmłodszych. Oczywiście przy tej okazji w spotkaniu nie mogło zabraknąć "Sznupka".

Wczoraj, sierż.szt. Rafał Gabryś dzielnicowy rejonu Lipiny oraz mł.asp. Tomasz Kaczmarczyk profilaktyk Wydziału Prewencji, odwiedzili dzieci uczestniczące w zajęciach Programu Aktywności Lokalnej przy ul. Barlickiego 5 w Świętochłowicach. Policjanci przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa w kontakcie z osobą obcą, przebywania samemu w domu czy podwórku oraz bezpiecznego korzystania z internetu. W trakcie spotkania omówiono również zasady bezpiecznego poruszania się najmłodszych po drogach. Dzieci z dużym zainteresowniem wysłuchały prelegentów ze świętochłowickiej policji i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Gościem specjalnym był pluszowy policjant "Sznupek". Najmłodsi otrzymali od policjantów opaski odblaskowe, smycze oraz zabawki.

Spotkanie to było również okazją, do zapoznania wychowawców PAL z założeniami  kampanii społecznej "Moje Bezpieczne ? Dziecko".

Czytaj więcej

  • Spotkanie z dziećmi w PAL
  • Spotkanie z dziećmi w PAL