Aktualności

MIEJSKI DZIEŃ DZIECKA 2018

Data publikacji 01.06.2018

Dziś obchodzimy dzień najmłodszych obywateli naszego miasta, czyli dzieci. Specjalnie dla nich w ubiegły czwartek na terenie OSiR "Skałka" Urząd Miasta przy współpracy ze Świętochłowicką policją przygotował masę atrakcji dla najmłodszych i nie tylko.

30 maja odbył się festyn z okazji Miejskiego Dnia Dziecka. Na terenie OsiR "Skałka" odbywały się konkursy, występy artystyczne, a główną atrakcją był koncert orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Maluchy oglądały również policyjny radiowóz. Mogły zajrzeć do jego wnętrza i dowiedzieć się jakie ma wyposażenie, a nawet sprawdzić działanie syreny i policyjnych "kogutów".

Policjanci mając na celu szerzenie informacji na temat szeroko rozumianej profilaktyki wśród dzieci uczestniczących w festynie stworzyli specjalne stoisko z kolorowankami i wszelkiej maści gadżetami mającymi na celu promowanie prawidłowych zachowań.

W trakcie festynu wręczone zostały także nagrody finalistom drugiej edycji Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa. Puchary dla zwycięzców turnieju rowerowego o nazwie. "Bądź ekspertem jazdy na rowerze" wręczyli osobiście Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach insp. Andrzej Brzozowski oraz Komendant Straży Miejskiej w Świętochłowicach Bogdan Bednarek. Swoją obecnością zaszczycił nas także prezydent miasta Dawid Kostempski.

  • Odbyło się wiele konkursów dla dzieci w tym plastyczne.
  • Specjalnie przygotowane przez policjantów stoiska zachęcały dzieci do udziału w wielu konkursach.
  • Jak widać dopisała nie tylko pogoda, ale i frekwencja
  • Finaliści Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa
  • Obecny był komendant Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach insp. Andrzej Brzozowski, który wręczał puchar najlepszej drużynie zawodów rowerowych w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa
  • Prezydent Miasta Świętochłowice Dawid Kostempski nagradzał młodzież za wyniki w zawodach organizowanych w ramach Miejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa
  • Komendant Świętochłowickiej Policji insp. Andrzej Brzozowski nie krył radości z sukcesów najmłodszych
  • Komendant Straży Miejskiej wręczający puchar
  • Każdy chciał wejść do radiowozu i poczuć się jak policjant

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.59 MB)

Powrót na górę strony