Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły ze świętochłowickimi policjantami

Data publikacji 02.09.2019

Początek roku szkolnego to wyjątkowe wydarzenie dla dzieci, a w szczególności dla pierwszoklasistów. Dziś rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół w początkowym okresie nauki. Dlatego dzisiaj od rana w okolicy świętochłowickich podstawówek pojawili się policjanci, dbający o bezpieczeństwo najmłodszych i młodzieży rozpoczynających kolejny rok swojej przygody z nauką.

Dzisiaj świętochłowickie dzieci rozpoczęły kolejny rok szkolny. Nad ich bezpieczeństwem w pierwszym, jakże ważnym dniu czuwają mundurowi tutejszej jednostki Policji. Od rana pod świętochłowickimi podstawówkami pojawili się stróże prawa, których celem jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.Od 2 września br. aż do piątku policyjne patrole pełniące służbę w rejonach szkół będą zwracać uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania kierujących, jak i pieszych. Mundurowi będą przypominać i uświadamiać uczestników ruchu o zachowaniu ostrożności w rejonie przejść dla pieszych znajdujących się w pobliżu szkół. Zwrócą też uwagę czy pojazdy zatrzymujące się przy szkołach nie powodują zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego lub jego utrudnienia, a także na sposób przewożenia dzieci.

W trakcie działań pn. „Bezpieczna droga do szkoły” przewidziane są spotkania stróżów prawa z młodzieżą. Poświęcone one będą promowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Mundurowi będą przypominać dzieciom o potrzebie noszenia elementów odblaskowych, zwrócą uwagę na zasady poruszania się po drodze.

  • Policjantka na tle budynku szkoły z chłopcem mającym róg ze słodyczami
  • policjantka podczas prowadzonej obserwacji w rejonie szkoły w ramach działań bezpieczna droga do szkoły
  • policjantka podczas prowadzonej obserwacji w rejonie szkoły w ramach działań bezpieczna droga do szkoły
Powrót na górę strony