Kolejne spotkanie z najmłodszymi - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach

Aktualności

Kolejne spotkanie z najmłodszymi

Data publikacji 14.02.2020

Wczoraj w miejscowej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Ligonia odbyła się prelekcja dla najmłodszych. Profilaktyk społeczna wraz z dwoma dzielnicowymi ze świętochłowickiej komendy uczyła, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 11 chętnie odpowiadały na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchały policjantów. Dużą atrakcją bez wątpienia była możliwość wejścia do radiowozu policji, a także uruchomienie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Jak zachowywać się podczas kontaktu z obcymi, jaką postawę należy przyjąć przy spotkaniu z groźnym czworonogiem oraz jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię opowiadali policjanci ze świętochłowickiej komendy. Wczoraj w miejscowej Bibliotece Publicznej im. Juliusza Ligonia odbyło się spotkanie z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 11. W czasie prelekcji w ramach kampanii edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo” profilaktyk wraz z dzielnicowymi z Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach rozmawiała z dziećmi na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Dzieciom przekazane zostały cenne rady na temat bezpiecznej drogi do i z przedszkola. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Chętnie odpowiadały na pytania i z wielkim zainteresowaniem słuchały stróżów prawa.

 Dużą atrakcją dla przedszkolaków bez wątpienia była możliwość wejścia do radiowozu policji, a także uruchomienie sygnałów świetlnych i dźwiękowych.