Aktualności

Odnaleźli zaginioną 13-latkę, która przebywała na terenie województwa łódzkiego

Data publikacji 17.02.2020

W minioną sobotę świętochłowicka policja otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 13-letniej mieszkanki Świętochłowic, która wyszła z domu nie nawiązując żadnego kontaktu. Natychmiast podjęto działania, które po intensywnych poszukiwaniach zakończyły się sukcesem. Nieletnia została odnaleziona na terenie Piotrkowa Trybunalskiego w mieszkaniu swojego chłopaka.

Do świętochłowickiej komendy zgłosiła się matka 13-letniej dziewczyny, zawiadamiając o jej zaginięciu. Nieletnia wyszła z domu nie nawiązując kontaktu z rodziną. Od chwili przyjęcia tego zawiadomienia, kryminalni rozpoczęli natychmiastowe działania mające pomóc w ustaleniu, gdzie może przebywać zaginiona. Wzorowa komunikacja kryminalnych świętochłowickiej komendy zajmujących się poszukiwaniem osób zaginionych w kooperacji  z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, w zaledwie kilka godzin przyczyniła się do odnalezienia 13-letniej mieszkanki Świętochłowic. Zaginiona cała i zdrowa została odnaleziona w mieszkaniu swojego chłopaka na terenie Piotrkowa Trybunalskiego.

Działania policjantów w trakcie poszukiwań osób zaginionych muszą być szybkie i skuteczne. Nie ma miejsca o najmniejszy błąd czy chwilę zawahania. Od prawidłowo przeprowadzonych działań zależy przecież ludzkie zdrowie, a nawet życie. Ma to szczególne znaczenie w przypadku poszukiwań dzieci, osób starszych czy osób schorowanych, kiedy zdrowie i życie jest szczególnie zagrożone. W takich sytuacjach często podnoszony jest alarm dla całej jednostki Policji, tak aby poszukiwania szybko pozwoliły doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

W tym przypadku dobra współpraca i wytężona praca policjantów błyskawicznie przyczyniła się do odnalezienia nastolatki.