Aktualności

Świętochłowiccy mundurowi przypominają o wprowadzonych zaleceniach

Data publikacji 16.03.2020

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo świętochłowiccy policjanci przypominają mieszkańcom o stosowaniu się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego. Działania te mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. Policjanci patrolują miasto i sprawdzają miejsca, w których najczęściej grupuje się świętochłowicka młodzież. Mundurowi upominają ich i przypominają o zaleceniu pozostania w domu na czas przerwy w nauce. Pełniący służbę policjanci przestrzegają zasad bezpieczeństwa, a w razie potrzeby, na wyposażeniu radiowozu mają pakiety ochronne.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i w związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa, świętochłowiccy policjanci podczas patrolowania miasta prewencyjnie kontrolują miejsca, w których młodzież najczęściej spędza wolny czas. Podczas kontroli takich miejsc stróże prawa, dbając o bezpieczeństwo, upominają dzieci i młodzież, która gromadzi się na terenie miasta, przypominając o zaleceniach Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Mundurowi zwracają się z apelem przede wszystkim do rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci pozostały w domach. Okres przerwy w nauce nie można traktować jako ferii, ponieważ to nie jest czas wolny, lecz czas na kwarantannę.

Apelujemy o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz rozsądek. Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Policjanci apelują również do wszystkich mieszkańców, a w szczególności seniorów, że należy maksymalnie ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach takich jak m.in. zakup żywności lub leków. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo oraz w celu ograniczenia zarażeń prosimy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

Jednocześnie mundurowi nie zapominają o swoim bezpieczeństwie. Na wyposażeniu każdego patrolu znajdują się środki ochrony sanitarnej, dedykowane do zadań związanych z koronawirusem.

  • wyposażenie sanitarne radiowozu
  • policjant ruchu drogowego podczas sprawdzania wyposażenia sanitarnego radiowozu
  • mundurowy podczas rozmowy z seniorem
  • mundurowy podczas rozmowy z seniorem
  • policjant podczas kontroli miejsca grupowania się młodzieży
  • mundurowi podczas patrolowania miasta
Powrót na górę strony