Aktualności

Radość najmłodszych podczas ogłoszenia laureatów mini konkursu

Data publikacji 25.02.2021

Mundurowi ze świętochłowickiej komendy, zachowując reżim sanitarny wraz ze Szkołą Podstawową nr 3 w Świętochłowicach zorganizowali „mini” konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3 ww. szkoły. Wspólne działania odbyły się pod hasłem: „Bezpieczna zabawa na śniegu”, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Wszystko po to, aby przypomnieć najmłodszym o kilku zasadach, które powinny przestrzegać by odpoczynek w trakcie całego sezonu zimowego był dla nich bezpieczny.

W tym roku z powodu panującej epidemii koronawirusa sezon zimowy wygląda inaczej niż dotychczas. Po raz pierwszy w całym kraju ferie odbyły się w jednym terminie. W czasie przerw od szkolnych zajęć oraz całego okresu zimowego należy pamiętać o wielu niebezpieczeństwach, które mogą zagrażać najmłodszym. Dlatego też od pierwszych dni ferii zimowych mundurowi ze świętochłowickiej policji odwiedzali szkoły podstawowe na terenie miasta. Spotkali się tam  m. in. z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach, aby przypomnieć im o kilku zasadach, które powinny przestrzegać, by odpoczynek w trakcie ferii, a także przez cały okres zimowy był bezpieczny.

Długo czekaliśmy na spotkanie z najmłodszymi (klas 1-3), które z dużą niecierpliwością czekały na powrót do szkół. Gdy tylko było to możliwe i z uwagi na nadal trwający okres zimowy policyjny profilaktyk wraz z dzielnicowym rejonu Śródmieście Zachód we współpracy z przedstawicielami SP 3, zorganizowali „mini” konkurs plastyczny dla uczniów klas 1-3. Konkurs pn. „Bezpieczna zabawa na śniegu” odbył się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Technika wykonania pracy była dowolna, a wyobraźnia i kreatywność dzieci przekroczyła najśmielsze oczekiwania, prace były po prostu „CUDOWNE”. Za pomocą tych prac najmłodsi pokazali, że pamiętają o najważniejszych zasadach, które powinni przestrzegać podczas zimowych szaleństw.

Z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego ogłoszenie wyników i uhonorowanie laureatów odbyło się w miniony wtorek na sali gimnastycznej ww. placówki. Każdy wykonawca cudownej pracy od policyjnej  profilaktyk oraz dzielnicowego Komendy Miejskiej Policji w Świętochłowicach otrzymał nagrodę. Radość dzieci była bezcenna.

Policjanci raz jeszcze przypominają zasady, które sprawią, że zimowy odpoczynek będzie bezpieczny:

 • Wychodząc z domu, ubierz się ciepło. Załóż kurtkę, czapkę, szalik i rękawiczki. Pamiętaj o odblaskach! Będziesz lepiej widoczny na drodze.
 • Na łyżwach jeździ tylko na lodowisku. Wchodzenie na zamarznięte rzeki czy stawy jest bardzo niebezpieczne. Lód pod Twoim ciężarem szybko może się załamać.
 •  Na sankach zjeżdżaj z górki położonej z dala od jezdni i samochodów. Pamiętaj, że przywiązywanie sanek do samochodu jest zabronione.
 •  Uważaj, by w trakcie zabawy śnieżkami nie wyrządzić komuś krzywdy. Kulki ze zlodowaciałego lodu i kamieni są zabronione.
 • Nie przechodź pod zwisającymi z dachu soplami ani ich nie strącaj.
 • Kiedy jesteś sam w domu, nie otwieraj drzwi nieznajomym. Nie nawiązuj kontaktu z obcymi, nie podawaj swojego adresu zamieszkania.
 • Zachowaj zasady bezpieczeństwa w sieci. Nigdy nie wiesz, kto siedzi po drugiej stronie.
 • Nie baw się zapałkami. Włączanie kuchenki gazowej czy rozpalanie w piecu pozostaw dorosłym.
 • Nie wbiegaj na jezdnię, ponieważ zimą droga hamowania pojazdu jest znacznie dłuższa.
 • Zawsze informuj rodziców lub opiekunów dokąd i z kim idziesz oraz o której godzinie wrócisz do domu;
 • W razie zagrożenia i sytuacji niezwłocznego udzielenia pomocy dzwoń na bezpłatny numer alarmowy 112.

Przy okazji tej wizyty policjanci zachęcali do udziału w ogólnopolskim konkursie plastyczno-filmowym pt. „Śnieżny Dekalog” zorganizowanym przez Biuro Prewencji KGP w ramach kolejnej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

 

 

 

 • na zdjęciu prace plastyczne wykonane przez dzieci na temat bezpieczeństwa na śniegu
 • na zdjęciu leżące na stoliku nagrody w postaci różowego kasku ochronnego, maskotki Sznupek, kolorowanek oraz innych drobnych gadżetów
 • Na zdjęciu policjant wraz z policjantką wreczają nagrodę uczennicy pierwszej klasy
 • Na zdjęciu sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej. Na sali znajdują sie dzieci, które wykonały prace plastyczne do konkursu jak również policjant i policjantka wręczający nagrody. Zachowany rezim sanitarny
 • Na zdjęciu pięciu wyróżnionych w konkursie plastycznym ucznów oraz dwóch policjantów, w tle sala gimnastyczna szkoły podstawowej.
 • Na zdjęciu policjantka wraz z dziewczynką, która trzyma pracę plastyczną