Aktualności

Trwa nabór kandydatów do służby

Data publikacji 04.08.2021

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach informuje, że w 2021 roku realizowane będą przyjęcia kandydatów do służby, o których mowa w art. 25 ust. 3 pkt 2 i 3 Ustawy z dn. 6 kwietnia 1990 r. o Policji, w komendach miejskich/powiatowych policji województwa śląskiego, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Bielsku – Białej i Częstochowie. Jakie warunki musi spełnić kandydat do służby w Policji? Zachęcamy każdego, kto chce wstąpić w nasze szeregi do zapoznania się z zasadami doboru do służby.

Służba w Policji jest służbą dla społeczeństwa – wymagającą Twojego zaangażowania, odpowiedzialności, uczciwości i poczucia misji. W codziennej służbie policjanta ważna jest chęć niesienia pomocy, empatia, ale też duża odporność psychiczna, ponieważ spotyka się z sytuacjami stresującymi, zagrażającymi życiu lub zdrowiu. Jednak satysfakcja z realizowanych zadań rekompensuje minusy służby. Dlatego każdy kandydat na Policjanta powinien przede wszystkim posiadać odpowiednie predyspozycje. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć na stronie internetowej świętochłowickiej Policji w dziale PRACA W POLICJI.

Jeśli chcesz zostać jednym z nas, nie zwlekaj.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach informuje, że w 2021 roku realizowane będą przyjęcia kandydatów do służby, o których mowa w artykule 25 ustęp 3 punkt 2 i 3 Ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji, w komendach miejskich/powiatowych policji województwa śląskiego, Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach i Samodzielnych Pododdziałach Prewencji Policji w Bielsku-Białej i Częstochowie. Podejmij wyzwanie i zostań jednym z nas!

Terminy przyjęć policjantów dla garnizonu śląskiego w 2021 roku:

  • 15 września;
  • 3 listopada;
  • 30 grudnia.

W związku z utrzymującym się stanem epidemii celem zminimalizowania zagrożenia zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, procedura rekrutacyjna będzie prowadzona w stosownym reżimie sanitarnym, do którego przestrzegania zobligowani są wszyscy jego uczestnicy. Kandydaci do służby w trakcie pobytu w jednostce Policji winni stosować maseczki ochronne i jednorazowe rękawiczki, posiadać własne przybory do pisania, a także stosować się do ewentualnych innych zaleceń wskazanych przez pracowników jednostki.

W celu złożenia dokumentacji należy się wcześniej skontaktować telefonicznie pod nr 47 854 42 19.

Dokumenty kandydatów do służby w Policji przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 w komórce kadrowej świętochłowickiej komendy przy ulicy Wojska Polskiego 16 c.

Bok radowozu z napisem policja na drzwiach. Na grafice zamieszczono napsy o treści Policję tworzą ludzie, twórzmy ją razem oraz napis rekrytacja. W dole grafiki umieszczono adres strony internetowej śląskiej policji

Powrót na górę strony