Aktualności

Ślubowała „służyć wiernie Narodowi... nawet z narażeniem życia”

Data publikacji 16.03.2022

Wczoraj w świętochłowickiej komendzie odbyło się uroczyste ślubowanie. Policjantka, która zasiliła stan etatowy miejscowej policji, złożyła rotę ślubowania. Mundurowa niebawem rozpocznie szkolenie, a następnie adaptację zawodową w pododdziale prewencji policji, tak aby później pełnić służbę w świętochłowickim garnizonie.

Wczoraj w świętochłowickiej komendzie nowo przyjęta policjantka uroczyście ślubowała „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”.

Uroczyste ślubowanie mundurowej przyjął Komendant Miejski Policji w Świętochłowicach podinspektor Dawid Gil. Następnie wręczył jej akt ślubowania i pogratulował wyboru zawodu. Podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedziała, zobowiązała się służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla niej priorytetem. Żeby zostać policjantem, musiała przejść całą procedurę doboru, która do łatwych nie należy. Jednak pełnienie służby przynosi wiele satysfakcji i z pewnością warte jest wszelkich starań. Każdy nowo przyjęty adept, zanim jednak zacznie pełnić służbę na ulicach naszego miasta, chronić porządku publicznego i strzec bezpieczeństwa mieszkańców, musi jeszcze z powodzeniem zakończyć szkolenie podstawowe. Przed nową policjantką jeszcze kilka miesięcy wytężonej nauki w policyjnej szkole i bardzo trudny egzamin końcowy. Na koniec czeka ją jeszcze adaptacja zawodowa pod czujnym okiem funkcjonariuszy katowickiego oddziału prewencji. W tym czasie to oni w praktyce będą ją uczyć policyjnego fachu.

Nowo przyjętej koleżance życzymy sukcesów, wytrwałości i wielu awansów!

Powrót na górę strony