Aktualności

Drogówka podsumowała działania o nazwie „Stop Prędkości”

Data publikacji 12.05.2022

We wtorek w Świętochłowicach policjanci z drogówki przeprowadzili działania, które miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchu drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Niestety nie obyło się bez amatorów szybkiej jazdy. W trakcie akcji o nazwie „Stop Prędkości” mundurowi ujawnili ponad 30 naruszeń przepisów drogowych, z czego aż 21 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

We wtorek od wczesnych godzin porannych na terenie Świętochłowic policjanci z drogówki prowadzili akcję o nazwie „Stop prędkości”. Działania miały na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchy drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Policjanci dokonywali pomiarów prędkości na terenie całego miasta, szczególnie w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Niestety nie zabrakło amatorów szybkiej jazdy. Stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego ujawnili ponad 30 naruszeń przepisów, z czego aż 21 dotyczących prędkości.

Apelujemy do kierowców, aby jechali wolniej w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Wzmożona czujność niezbędna jest między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Powrót na górę strony