Komenda przyjazna dzieciom

KOMENDA PRZYJAZDA DZIECIOM

„KOMENDA PRZYJAZDA DZIECIOM” to wyjątkowe i zaszczytne wyróżnienie jakie zostało nam przyznane za całokształt działalności na rzecz dzieci w jubileuszowym roku 90-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
 
„KOMENDA PRZYJAZDA DZIECIOM” to wyjątkowe i zaszczytne wyróżnienie jakie zostało nam przyznane w 2009 r. za całokształt działalności na rzecz dzieci, w jubileuszowym roku 90-lecia istnienia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
 
Policyjna służba to splot wielu zdarzeń i sytuacji. Wielokrotnie ich uczestnikami są dzieci. W swojej służbie świętochłowiccy policjanci w sposób szczególny podchodzą do spraw z udziałem dzieci. Dbają o ich bezpieczeństwo w domu, szkole i na ulicy, prowadzą szereg akcji i kampanii społecznych skierowanych do dzieci lub w trosce o nie. Dobro i bezpieczeństwo najmłodszych jest zawsze dla nas celem nadrzędnym i priorytetowym. Każdy uśmiech dziecięcej twarzy skierowany do policjanta jest elementem motywującym do jeszcze lepszego, sprawniejszego i bardziej konsekwentnego działania. Każda dostrzeżona łza rani nasze serca podwójnie.
 
W trosce o dzieci uruchomiony został w Komendzie Miejskiej Policji w Świętochłowicach tzw. NIEBIESKI POKÓJ. To szczególne i wyjątkowe pomieszczenie. Dostępne jest całodobowo. Pomalowane w przytulny, pastelowy kolor i wyposażone jak dziecięcy pokój do zabawy, w tym w wygodne meble i zabawki. Spełnia wielorakie funkcje.
 
To w nim właśnie wykonywane są czynności służbowe z ofiarami przestępstw i przemocy, w tym z dziećmi. Tam również mogą oczekiwać na załatwienie sprawy osoby z dziećmi, a w tym czasie nakarmić je, przewinąć, zabawić.
 
Ponadto zainstalowane jest w nim tzw. fenickie lustro, pozwalające w dyskretny sposób obserwować i wykonywać czynności bez wymogu stawania „twarzą w twarz”.
 
Przyznanie nam wyróżnienia „KOMENDA PRZYJAZDA DZIECIOM” jest dla nas mobilizujące i nobilitujące. Każdy sygnał, prośba i uwaga skierowana do nas w sprawie poprawy zachowań w zakresie kontaktów z dziećmi jest dla nas cenna i wnikliwie rozpatrywana.
 
Dziękujemy za dostrzeżenie naszych starań i przyznane nam tego wyjątkowego wyróżnienie.
Powrót na górę strony