Wiadomości

Dziś ogólnopolskie działania "Prędkość"

Data publikacji 19.05.2023

Świętochłowicka drogówka dołącza dziś do ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjych „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Policjanci będą reagować również na inne naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Od wczesnych godzin porannych, na terenie Świętochłowic miejscowa drogówka dołącza do ogólnopolskich działań „Prędkość”.

Akcja na celu egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń wynikających z przepisów o ruchy drogowym oraz zminimalizowanie liczby osób zabitych w wypadkach. Policjanci dokonują pomiarów prędkości na terenie całego miasta, szczególnie w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania potrwają do wieczora.


Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.


Policja apeluje o rozsadek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.

 

Powrót na górę strony