Wiadomości

Nietrzeźwi na świętochłowickich drogach

Data publikacji 07.03.2024

Od początku marca, świętochłowiccy policjanci udaremnili dalszą jazdę 5 osobom, które pod wpływem alkoholu kierowały hulajnogą elektryczną, rowerem i pojazdem mechanicznym. Niechlubną rekordzistką była kierująca Oplem, której badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile. U reszty kierujących alkomat wykazał od 0,3 promila do 1,5 promila. W ręce policjantów wpadł również kierowca z podwójnym sądowym zakazem.

Każdego dnia setki tysięcy ludzi wyruszają na drogi. Niestety, nie wszyscy z nich są w pełni przytomni i odpowiedzialni za swoje czyny. Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego dla miejscowych policjantów jest to działanie priorytetowe aby eliminować takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Od początku marca, mundurowi ze świętochłowickiej drogówki i prewencji udaremnili dalszą jazdę 5 osobom, które w stanie nietrzeźwości i po użyciu alkoholu kierowały hulajnogą elektryczną, rowerami i samochodami. Alkomat pokazał u nich od 0,3 do blisko 2 promili alkoholu.

Rekordzistką była 22-letnia sosnowiczanka, u której alkomat pokazał blisko 2 promile alkoholu - o tym i pozostałym dwóm kierujących pojazdami mechanicznymi można przeczytać w komunikacie Działania "trzeźwość" na ulicach Świętochłowic .

39-letni świętochłowiczanin, zatrzymany przy ulicy Brzozowskiego, który kierował rowerem mając ponad 1 promil alkoholu. Natomiast kierujący hulajnogą elektryczną 23-letni mieszkaniec Chorzowa, zatrzymany na ulicy Katowickiej "wydmuchał" blisko 0,5 promila. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi.

W ręce mundurowych wpadł również kierujący dostawczym Peugeotem, który posiadał dwa czynne zakazy prowadzenia pojazdów. 37-letni mieszkaniec Zabrza odpowie za to przed sądem, ponieważ zgodnie z przepisami prawa stanowi to przestępstwo za które grozi nawet 5 lat więzienia!

Przypominamy!

Jazda pod wpływem alkoholu nie tylko jest prawnie zabronione. To przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Alkohol obniża zdolność koncentracji, spowalnia reakcje oraz wpływa na zdolność oceny sytuacji na drodze. Jazda po jego spożyciu znacząco zwiększa ryzyko wypadku drogowego.

Powrót na górę strony