Dzielnicowi promowali akcję "żyj aktywnie wybieraj trzeźwość"
W miniony piątek dzielnicowi brali udział w Europejskim Tygodniu Mobilności. W ramach tego tygodnia odbył się rowerowy przejazd ze Stawu Kalina nad staw OSiR Skałka. Była to doskonała okazja do promowania akcji profilaktyczno-informacyjnej o nazwie "żyj aktywnie wybieraj trzeźwość", która została zorganizowana przez świętochłowickich policjantów przy ogromnym wsparciu Urzędu Miasta Świętochłowice.
W miniony piątek na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji "Skałka", świętochłowiccy dzielnicowi promowali akcję profilaktyczno - informacyjną o nazwie "żyj aktywnie wybieraj trzeźwość".
Działania te doskonale wpisywały się w w Europejskim Tygodniu Mobilności. W ramach tego tygodnia odbył się rowerowy przejazd ze Stawu kalina nad staw przy OSiR "Skałka".
Dla uczestników przygotowane zostały specjalne smycze, opaski odblaskowe, a dla kierowców zawieszka zapachowa do samochodu, z logo kampanii.
Na najmłodszych mieszkańców miasta czekała niespodzianka w postaci maskotki śląskiej policji - Pies Sznupek, który cieszył się dużym zainteresowaniem.
Dzielnicowi zgodnie z akcją "żyj aktywnie wybieraj trzeźwość" promowali aktywny i zdrowy tryb życia oraz uświadamiali mieszkańców o zagrożeniach i konsekwencjach związanych z działaniem alkoholu czy narkotyków.
Nadużywanie środków odurzających już przez jednego z członków rodziny może prowadzić do wielu poważnych problemów i konsekwencji.
Niestety w dzisiejszych czasach oprócz alkoholu do środków odurzających można zaliczyć również narkotyki oraz tzw. nowe narkotyki. Osoba uzależniona naraża swoje zdrowie i życie na poważne ryzyko, co wpływa na jakość życia całej rodziny.
Nałóg może prowadzić między innymi do kłopotów finansowych, gdyż znaczna część dochodów przeznaczana jest na zakup alkoholu czy narkotyków.
Ważne wydatki rodzinne schodzą na dalszy plan. Alkohol i narkotyki mogą pogarszać relacje rodzinne, powodując konflikty, kłótnie, a nawet przemoc domową.
Niestety rodziny osób uzależnionych doświadczają silnych emocjonalnych obciążeń, takich jak złość, żal, bezsilność, a także poczucie winy i wstydu.
Przypominamy!
Akcja ta będzie prowadzona do końca listopada bieżącego roku, podczas której, policjanci organizować będą spotkania między innymi z dziećmi i młodzieżą, a także z przyszłymi kierowcami. Podczas spotkań mundurowi przekażą informacje w zakresie negatywnych skutków zdrowotnych związanych z uzależnieniem od alkoholu lub narkotyków.