Wiadomości

Trzy osoby zatrzymane za posiadanie narkotyków

Data publikacji 31.01.2025

Walka z przestępczością narkotykową to jeden z priorytetów dla policjantów tutejszej jednostki. Mundurowi zatrzymali trzy osoby w związku z posiadaniem przez nich substancji zabronionych. Za posiadanie narkotyków grozi im do 3 lat więzienia.

Świętochłowiccy mundurowi sukcesywnie zwalczają przestępczość narkotykową. Wyeliminowanie substancji niedozwolonych z ulic miasta to jeden z priorytetów dla policjantów tutejszej jednostki. Za ich posiadanie, w niespełna tydzień zatrzymali trzy osoby.

Policjanci z wydziału kryminalnego miejscowej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców mężczyzn, którzy posiadali przy sobie zabronione substancje.
W czwartek, 23 stycznia, stróże prawa wpadli na trop 39-latka ze Świętochłowic, który był poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu za przestępstwo niealimentacji. Podczas zatrzymania kryminalni ujawnili przy nim amfetaminę.
Kilka dni później w ich ręce wpadł 26-latek z Rudy Śląskiej, który w swoim portfelu również skrywał zamkniętą w woreczku strunowym proszkową białą substancję. Jak się później okazało badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to amfetamina.

Policjanci z prewencji, również udowadniają swoją skuteczność w walce z przestępczością narkotykową.
Podczas nocnego patrolowania ulicy Chorzowskiej zauważyli mężczyznę prowadzącego rower, który na widok radiowozu schował się za przystankiem tramwajowym.
Mundurowi postanowili go wylegitymować. W trakcie czynności 38-letni świętochłowiczanin był bardzo zdenerwowany.
Jak się później okazało, miał on przy sobie amfetaminę oraz dwie tabletki niewiadomego pochodzenia, które zabezpieczone śledczy przesłali do specjalistycznego laboratorium celem jej przebadania.
Łącznie policjanci przejęli blisko 60 działek dilerskich narkotyków. Zatrzymanym mężczyznom zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 3 lat więzienia.

Apelujemy i przypominamy!

Narkotyki i dopalacze to nie tylko konflikt z prawem. Substancje te prowadzą do uzależnienia, trwałych problemów zdrowotnych, a nawet do śmierci!
Skutki mogą być tragiczne już po pierwszej dawce. Pamiętaj, że nawet jedna próba może nieść za sobą poważne konsekwencje.
Jeżeli widzisz osobę pod wpływem lub masz informację o ich rozpowszechnianiu, nie zwlekaj, powiadom Policję!

Jeśli masz problem z uzależnieniem lub znasz kogoś, kto go ma - poniżej masz informację gdzie szukać pomocy.

800 060 800 – Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego

801 199 990 – Ogólnopolski Antynarkotykowy Telefon Zaufania

801 889 880 – Telefon Zaufania Uzależnienia behawioralne

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

116 111 – Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży

Przydatną wiedzę o zagrożeniach dotyczących substancji psychoaktywnych można znaleźć na stronach internetowych:

Powrót na górę strony